Zdalne połšczenie online Zdalne połączenie online
ŒledŸ nas na Facebooku Śledż nas na Facebooku
Filmy z praktycznymi poradami programu Filmy z praktycznymi poradami programu

Integra WebKatalog 5.0

Integra WebKatalog 5.0 to najnowsza wersja dobrze znanego na rynku katalogu części zamiennych dostępnego z poziomu przeglądarki WWW, który zapewnia sprawne wyszukiwanie i zamawianie części zamiennych. Rozwiązanie oparte jest o dane dystrybutorów części i bazę katalogową TecDoc, która z zawiera  100 000 poj. i ponad 4 mln artykułów z  opisami technicznymi, zamiennikami, zdjęciami, zastosowaniem w pojazdach, etc.  Katalogi Integra zostały wdrożone przez wielu dystrybutorów części m.in. przez firmy: Auto Partner, Fota, Inter Team, AD Polska i należą obecnie do najpopularniejszych na rynku programów do wyszukiwania i zamawiania samochodowych części zamiennych. Katalogi są dostępne zarówno w wersji online jak i offline.

Rozwiązanie Integra WebKatalog 5.0 zostało nagrodzone w konkursie MOTOINVENT na tegorocznych Targach Wyposażenia, Zaopatrzenia i Usług dla Warsztatów Samochodowych autoserviceEXPO w Warszawie.

Głównym celem oprogramowania Integra WebKatalog jest zapewnienie klientom maksymalnego wsparcia w zakresie wyszukiwania i zamawiania części zamiennych. Wersja online umożliwiaja udostępnianie zawsze aktualnych danych.  Integra Web Katalog jest dostępny w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim, czeskim i słowackim*.

Najnowszy WebKatalog 5.0 uwzględnia oczekiwania i sugestiei zgłaszane w ostatnich latach przez klientów dystrybutorów części. W nowej wersji położono przede wszystkim nacisk na wydajność poprawiającą szybkość pracy katalogu oraz na kompatybilność z nowymi przeglądarkami www. Aktualnie z programu można korzystać na wszystkich najnowszych wersjach popularnych przeglądarek m.in. Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer, Apple Safari. Wprowadzono również całkiem nowy - uproszczony i bardziej przejrzysty interfejs użytkownika, który  znacznie ułatwia wyszukiwanie i zamawianie części zamiennych.

Nowy program dostosowano również do panoramicznych ekranów wprowadzając z prawej strony ekranu dodatkowe okno z podglądem wielu ważnych parametrów wybranego towaru. Obecnie można wyświetlić w w/w podglądzie jednocześnie 2 rodzaje danych np. opis techniczny i zdjęcie towaru  lub zamienniki dostawcy i nr OE producenta pojazdu. Takie rozwiązanie zapewnia o wiele wygodniejszy dostęp do danych przy wyszukiwaniu części zamiennych. WebKatalog 5.0 zawiera również nowy moduł do łatwej prezentacji nowości i akcji promocyjnych.
 

Nowe technologie i integracja z systemami dostawców.

Oprogramowanie jest tworzone za pomocą najnowszych technologii informatycznych, dzięki czemu jest w pełni funkcjonalne, skalowalne oraz kompatybilne z innymi systemami. Katalog pozwala na szybkie wyszukiwanie części zamiennych wg wielu parametrów, dostęp do zamienników, a także do aktualnych informacji o dostępnych towarach poprzez nowoczesny system wymiany danych online. Integra WebKatalog umożliwia powiązanie asortymentu dostawcy z bazą Tecdoc zawierającą m.in. opisy techniczne części, zamienniki, zdjęcia, instrukcje montażowe, informacje o zastosowaniu w pojazdach, etc. Integra Katalog został zintegrowany z cennikiem dostawcy i systemem zamówieniowym online, który umożliwia wymianę danych z systemami  Dystrybutorów części m.in. z Microsoft Dynamic, ASSECO Softlab ERP, Safo, Comarch ERP XL, Impuls-BPSC, ASCO, Falcon, APSI, Ferrodo, itp.). Wymiana danych jest realizowana przez serwer warstwy pośredniej umożliwiający bezpieczną i bardzo wydajną wymianę danych pomiędzy klientami hurtowni, a systemem dostawcy. Rozwiązanie wykorzystuje najnowsze technologie Web Service, ma przejrzysta strukturę  i jest niezależne od platformy systemowej. Ponadto odznacza się ono wysoką wydajnością oraz nie wymaga instalowania u klientów drogich i zaawansowanych komponentów. Projekt ten jest elastyczny i umożliwia łatwą rozbudowę w przyszłości. 

Dzięki technologii WEB program jest dostępny z poziomu przeglądarki internetowej i nie wymaga instalacji, przez co nie zajmuje miejsca na dysku komputera. Nie ma również potrzeby wykonywania czasochłonnych aktualizacji oferty oraz instalowania co kwartał nowych wersji Katalogu – wszystkie dane są na bieżąco wyświetlane bezpośrednio z systemu dostawcy. Wymagania systemowo-sprzętowe są zależne od przeglądarki internetowej co umożliwia użytkowanie programu również na starszych komputerach. Integra Web Katalog zawiera mechanizmy umożliwiające powiązanie asortymentu dostawcy z obszerną bazą danych Katalogu.

Pomimo, że Integra WebKatalog jest portalem internetowym, jego obsługa jest zbliżona funkcjonalnością i szybkością pracy do katalogów typu offline (DVD) – instalowanych lokalnie na dysku komputera. Ponadto Interfejs użytkownika zawiera wiele rozwiązań z programu w wersji offline, które znacznie ułatwiają obsługę programu m.in. menu kontekstowe, sortownie na listach towarów, zmianę szerokości i kolejności kolumn, itp. Jest to jedyne takie rozwiązanie wśród katalogów online funkcjonujących na rynku polskim.

Wykaz podstawowych funkcji oprogramowania Integra WebKatalog:

 • Wyszukiwanie części w cenniku dostawcy wg nr katalogowych, nazw, opisów, producentów, zamienników, statusów części zamiennych.
 • Wybór części wg pojazdu (samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe) poprzez grupy asortymentowe
 • Wyszukiwanie artykułów wg nr producenta części, nr kat. producenta pojazdu OES, nr użytkowych oraz asortymentu konkurencyjnego
 • Informacje o zastosowaniu danej części zamiennej w pojazdach, wykaz oryginalnych numerów OES producenta pojazdu.
 • Opis i parametry techniczne artykułów, m.in. rozmiar, zastosowanie, rodzaj układu, itp.
 • Dostęp do zdjęć i rysunków części zamiennych Instrukcje montażowe części zamiennych wg danych katalogowych
 • Historia dla ostatnio wybranych pojazdów; Zamienniki dostawcy – dostępne z poziomu Katalogu.
 • Dostęp do aktualnych (online) danych z systemu dostawcy dot. stanów magazynowych, cenach towarów, realizacji zamówień, itp
 • Składanie zamówień do systemu dostawcy i kontrola statusu zmówienia .
 • Informacje o promocjach oraz innych akcjach marketingowych, nowych produktach, szkoleniach, itp. z wykorzystaniem technologii RSS.
 • Kontrola rozliczeń dotyczących zrealizowanych zamówień
   
Nowe funkcje Integra WebKatalog 5.0 :

Możliwość korzystania z przeglądarek Google Chrome, Apple Safari, Mozilla Firefox, Internet Explorer

 • Nowe mechanizmy w bazie danych zapewniających większą wydajność oraz szybsze wyszukiwania towarów (obsługa 5 000 zamówień dziennie)
 • Nowoczesna szata graficzna i nowe menu ułatwiające obsługę wyszukiwania i zamawiania części zamiennych
 • Wprowadzenie prawego okna  z podglądem informacji o wybranym towarze dla panoramicznych rozdzielczości
 • Nowy moduł do prezentacji w katalogu nowości i akcji promocyjnych
 • Integracja Integra WebKatalog z systemem serwisowo - naprawczym (czasy napraw, karty okresowych przeglądów, dane regulacyjne, instrukcje naprawcze, schematy elektr., itp.)

Podstawowe różnice w porównaniu do programu Integra Katalog w wersji offline – DVD (instalowanej na dysku komp.):

 • Integra WEB Katalog nie wymaga instalacji i jest dostępny z poziomu przeglądarki www
 • Klienci korzystający programu Integra WEB Katalog nie muszą codziennie pobierać czasochłonnych aktualizacji z cenami i stanami magazynowymi
 • Oprogramowanie nie wymaga kwartalnej aktualizacji/przeinstalowania programu – aktualizacja programu w wersji DVD to duży angaż dla klientów importera
  (w programie WEB Katalog aktualizacja jest realizowana jednorazowo na serwerze dostawcy)
 • Program nie zajmuje miejsca na dysku komputera (w wersji online jest to zazwyczaj kilka lub ze zdjęciami nawet kilkanaście gigabajtów)
 • Wszelkie uaktualnienia i poprawki są wdrażane centralnie bez konieczności pobierania przez klientów hurtowni nowych wersji programu
 • WEB Katalog jest rozwiązaniem zapewniającym większe bezpieczeństwo danych w systemie dostawcy
 • Wykorzystanie danych dostawcy oraz bazy danych katalogowych (dane TecDoc, zdjęcia, instrukcje)
 • Funkcje umożliwiające powiązanie asortymentu dostawcy z danymi z bazy TecDoc. Połączenie danych katalogowych z bazą zamienników dostawcy.
 • Wymiana danych z systemem dostawcy jest oparta na warstwach pośrednich w technologii Web Service.

O jakości i innowacyjności systemów Integra może świadczyć duża ilość wdrożonych programów (około 100 000 licencji), a także zdobyte nagrody i wyróżnienia m.in.

-  Produkt Roku 2008 w plebiscycie czytelników czasopisma AutoEXPERT
-  Najlepsza Aplikacja 2008 Roku w konkursie firmy Microsoft.
-  Produkt Roku 2009 w plebiscycie czytelników branżowego czasopisma AutoEXPERT
-  Złote medale na Międzynarodowych Poznańskich Targach Techniki Motoryzacyjnej w 2011 i 2014 roku
-  Tytuł „ Innowacyjny produkt 2011” oraz Nagrody MOTOIVENT EXPO 2013 /2014

Nowy Integra WebKatalog 5.0 zawiera specjalny moduł serwisowo - naprawczy Integra Data Service, który zapewnia warsztatom samochodowym dostęp z poziomu katalogu do wyceny naprawy, danych o okresowych przeglądach, parametrach regulacyjnych, instrukcjach naprawczych i schematach elektrycznych silnika, układu ABS/ESP i Klimatyzacji.  W Integra Data Service obecnie są wykorzystywane Dane dostarczane przez firmę TecAlliance. W przyszłości planujemy również wykorzystywać dane  innych firm m.in. Autodata.

WebKatalog 5.0 został zintegrowany z programami (Integra Firma oraz Integra Car) do obsługi sklepów i serwisów samochodowych zapewniając:

 • bardzo szybkie przygotowywanie i wysyłanie zamówień uzupełniających stany magazynowe
 • import kartotek towarowych z Katalogu
 • import faktur elektronicznych skracający znacznie czas wprowadzania towaru na magazyn
 • bardzo szybkie przygotowywanie kosztorysów dotyczących napraw
 • wygodne zamawianie potrzebnych do napraw części zamiennych

Integracja Katalogu z programami Integra 7 umożliwia automatyczne dodawanie do zlecenia lub kosztorysu części wybranych w WebKatalog 5.0. Przesyłając w/w dane pomijamy ręczne przepisywania nr katalogowych i nazw, a dzięki identyfikacji samochodu, zbędny jest ponowny wybór marki, modelu i wersji pojazdu.

« powrót do listy

wyświetleń: 1774

© 2000-2019 by Integra Software