English version

Integra WebKatalog 5.0

Integra WebKatalog

 

Integra WebKatalog

 

Integra WebKatalog

 

Integra WebKatalog

 

Integra WebKatalog

 

Integra WebKatalog

 

Integra WebKatalog

 

Integra WebKatalog

 

Integra WebKatalog

 

Integra WebKatalog

 

Integra WebKatalog

 

Integra WebKatalog

 

Integra WebKatalog

 

Integra WebKatalog

 

Integra WebKatalog

 

Integra WebKatalog
 

Integra WebKatalog 5.0 to najnowsza wersja dobrze znanego na rynku katalogu części zamiennych dostępnego z poziomu przeglądarki WWW, który zapewnia sprawne wyszukiwanie i zamawianie części zamiennych. Rozwiązanie oparte jest o dane dystrybutorów części i bazę katalogową TecDoc, która z zawiera  100 000 poj. i ponad 4 mln artykułów z  opisami technicznymi, zamiennikami, zdjęciami, zastosowaniem w pojazdach, etc.  Katalogi Integra zostały wdrożone przez wielu dystrybutorów części m.in. przez firmy: Auto Partner, Fota, Inter Team, AD Polska i należą obecnie do najpopularniejszych na rynku programów do wyszukiwania i zamawiania samochodowych części zamiennych. Katalogi są dostępne zarówno w wersji online jak i offline.

Rozwiązanie Integra WebKatalog 5.0 zostało nagrodzone w konkursie MOTOINVENT na tegorocznych Targach Wyposażenia, Zaopatrzenia i Usług dla Warsztatów Samochodowych autoserviceEXPO w Warszawie.

Głównym celem oprogramowania Integra WebKatalog jest zapewnienie klientom maksymalnego wsparcia w zakresie wyszukiwania i zamawiania części zamiennych. Wersja online umożliwiaja udostępnianie zawsze aktualnych danych.  Integra Web Katalog jest dostępny w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim, czeskim i słowackim*.


Najnowszy WebKatalog 5.0 uwzględnia oczekiwania i sugestiei zgłaszane w ostatnich latach przez klientów dystrybutorów części. W nowej wersji położono przede wszystkim nacisk na wydajność poprawiającą szybkość pracy katalogu oraz na kompatybilność z nowymi przeglądarkami www. Aktualnie z programu można korzystać na wszystkich najnowszych wersjach popularnych przeglądarek m.in. Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer, Apple Safari. Wprowadzono również całkiem nowy - uproszczony i bardziej przejrzysty interfejs użytkownika, który  znacznie ułatwia wyszukiwanie i zamawianie części zamiennych.

Nowy program dostosowano również do panoramicznych ekranów wprowadzając z prawej strony ekranu dodatkowe okno z podglądem wielu ważnych parametrów wybranego towaru. Obecnie można wyświetlić w w/w podglądzie jednocześnie 2 rodzaje danych np. opis techniczny i zdjęcie towaru  lub zamienniki dostawcy i nr OE producenta pojazdu. Takie rozwiązanie zapewnia o wiele wygodniejszy dostęp do danych przy wyszukiwaniu części zamiennych. WebKatalog 5.0 zawiera również nowy moduł do łatwej prezentacji nowości i akcji promocyjnych.

 

Nowe technologie i integracja z systemami dostawców.

Oprogramowanie jest tworzone za pomocą najnowszych technologii informatycznych, dzięki czemu jest w pełni funkcjonalne, skalowalne oraz kompatybilne z innymi systemami. Katalog pozwala na szybkie wyszukiwanie części zamiennych wg wielu parametrów, dostęp do zamienników, a także do aktualnych informacji o dostępnych towarach poprzez nowoczesny system wymiany danych online. Integra WebKatalog umożliwia powiązanie asortymentu dostawcy z bazą Tecdoc zawierającą m.in. opisy techniczne części, zamienniki, zdjęcia, instrukcje montażowe, informacje o zastosowaniu w pojazdach, etc. Integra Katalog został zintegrowany z cennikiem dostawcy i systemem zamówieniowym online, który umożliwia wymianę danych z systemami  Dystrybutorów części m.in. z Microsoft Dynamic, ASSECO Softlab ERP, Safo, Comarch ERP XL, Impuls-BPSC, ASCO, Falcon, APSI, Ferrodo, itp.). Wymiana danych jest realizowana przez serwer warstwy pośredniej umożliwiający bezpieczną i bardzo wydajną wymianę danych pomiędzy klientami hurtowni, a systemem dostawcy. Rozwiązanie wykorzystuje najnowsze technologie Web Service, ma przejrzysta strukturę  i jest niezależne od platformy systemowej. Ponadto odznacza się ono wysoką wydajnością oraz nie wymaga instalowania u klientów drogich i zaawansowanych komponentów. Projekt ten jest elastyczny i umożliwia łatwą rozbudowę w przyszłości. 

 

Dzięki technologii WEB program jest dostępny z poziomu przeglądarki internetowej i nie wymaga instalacji, przez co nie zajmuje miejsca na dysku komputera. Nie ma również potrzeby wykonywania czasochłonnych aktualizacji oferty oraz instalowania co kwartał nowych wersji Katalogu – wszystkie dane są na bieżąco wyświetlane bezpośrednio z systemu dostawcy. Wymagania systemowo-sprzętowe są zależne od przeglądarki internetowej co umożliwia użytkowanie programu również na starszych komputerach. Integra Web Katalog zawiera mechanizmy umożliwiające powiązanie asortymentu dostawcy z obszerną bazą danych Katalogu.

 

Pomimo, że Integra WebKatalog jest portalem internetowym, jego obsługa jest zbliżona funkcjonalnością i szybkością pracy do katalogów typu offline (DVD) – instalowanych lokalnie na dysku komputera. Ponadto Interfejs użytkownika zawiera wiele rozwiązań z programu w wersji offline, które znacznie ułatwiają obsługę programu m.in. menu kontekstowe, sortownie na listach towarów, zmianę szerokości i kolejności kolumn, itp. Jest to jedyne takie rozwiązanie wśród katalogów online funkcjonujących na rynku polskim.

 

Wykaz podstawowych funkcji oprogramowania Integra WebKatalog:
 • Wyszukiwanie części w cenniku dostawcy wg nr katalogowych, nazw, opisów, producentów, zamienników, statusów części zamiennych.
 • Wybór części wg pojazdu (samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe) poprzez grupy asortymentowe
 • Wyszukiwanie artykułów wg nr producenta części, nr kat. producenta pojazdu OES, nr użytkowych oraz asortymentu konkurencyjnego
 • Informacje o zastosowaniu danej części zamiennej w pojazdach, wykaz oryginalnych numerów OES producenta pojazdu.
 • Opis i parametry techniczne artykułów, m.in. rozmiar, zastosowanie, rodzaj układu, itp.
 • Dostęp do zdjęć i rysunków części zamiennych Instrukcje montażowe części zamiennych wg danych katalogowych
 • Historia dla ostatnio wybranych pojazdów; Zamienniki dostawcy – dostępne z poziomu Katalogu.
 • Dostęp do aktualnych (online) danych z systemu dostawcy dot. stanów magazynowych, cenach towarów, realizacji zamówień, itp
 • Składanie zamówień do systemu dostawcy i kontrola statusu zmówienia .
 • Informacje o promocjach oraz innych akcjach marketingowych, nowych produktach, szkoleniach, itp. z wykorzystaniem technologii RSS.
 • Kontrola rozliczeń dotyczących zrealizowanych zamówień

 

Nowe funkcje Integra WebKatalog 5.0 :

§  Możliwość korzystania z przeglądarek Google Chrome, Apple Safari, Mozilla Firefox, Internet Explorer

 • Nowe mechanizmy w bazie danych zapewniających większą wydajność oraz szybsze wyszukiwania towarów (obsługa 5 000 zamówień dziennie)
 • Nowoczesna szata graficzna i nowe menu ułatwiające obsługę wyszukiwania i zamawiania części zamiennych
 • Wprowadzenie prawego okna  z podglądem informacji o wybranym towarze dla panoramicznych rozdzielczości
 • Nowy moduł do prezentacji w katalogu nowości i akcji promocyjnych
 • Integracja Integra WebKatalog z systemem serwisowo - naprawczym (czasy napraw, karty okresowych przeglądów, dane regulacyjne, instrukcje naprawcze, schematy elektr., itp.)

 

Podstawowe różnice w porównaniu do programu Integra Katalog w wersji offline – DVD (instalowanej na dysku komp.):
 • Integra WEB Katalog nie wymaga instalacji i jest dostępny z poziomu przeglądarki www
 • Klienci korzystający programu Integra WEB Katalog nie muszą codziennie pobierać czasochłonnych aktualizacji z cenami i stanami magazynowymi
 • Oprogramowanie nie wymaga kwartalnej aktualizacji/przeinstalowania programu – aktualizacja programu w wersji DVD to duży angaż dla klientów importera
  (w programie WEB Katalog aktualizacja jest realizowana jednorazowo na serwerze dostawcy)
 • Program nie zajmuje miejsca na dysku komputera (w wersji online jest to zazwyczaj kilka lub ze zdjęciami nawet kilkanaście gigabajtów)
 • Wszelkie uaktualnienia i poprawki są wdrażane centralnie bez konieczności pobierania przez klientów hurtowni nowych wersji programu
 • WEB Katalog jest rozwiązaniem zapewniającym większe bezpieczeństwo danych w systemie dostawcy
 • Wykorzystanie danych dostawcy oraz bazy danych katalogowych (dane TecDoc, zdjęcia, instrukcje)
 • Funkcje umożliwiające powiązanie asortymentu dostawcy z danymi z bazy TecDoc. Połączenie danych katalogowych z bazą zamienników dostawcy.
 • Wymiana danych z systemem dostawcy jest oparta na warstwach pośrednich w technologii Web Service.
 •  

O jakości i innowacyjności systemów Integra może świadczyć duża ilość wdrożonych programów (około 100 000 licencji), a także zdobyte nagrody i wyróżnienia m.in.

-  Produkt Roku 2008 w plebiscycie czytelników czasopisma AutoEXPERT
-  Najlepsza Aplikacja 2008 Roku w konkursie firmy Microsoft.
-  Produkt Roku 2009 w plebiscycie czytelników branżowego czasopisma AutoEXPERT

-  Złote medale na Międzynarodowych Poznańskich Targach Techniki Motoryzacyjnej w 2011 i 2014 roku

-  Tytuł „ Innowacyjny produkt 2011” oraz Nagrody MOTOIVENT EXPO 2013 /2014

 

Nowy Integra WebKatalog 5.0 zawiera specjalny moduł serwisowo - naprawczy Integra Data Service, który zapewnia warsztatom samochodowym dostęp z poziomu katalogu do wyceny naprawy, danych o okresowych przeglądach, parametrach regulacyjnych, instrukcjach naprawczych i schematach elektrycznych silnika, układu ABS/ESP i Klimatyzacji.  W Integra Data Service obecnie są wykorzystywane Dane dostarczane przez firmę TecAlliance. W przyszłości planujemy również wykorzystywać dane  innych firm m.in. Autodata.

 

WebKatalog 5.0 został zintegrowany z programami (Integra Firma oraz Integra Car) do obsługi sklepów i serwisów samochodowych zapewniając:

 • bardzo szybkie przygotowywanie i wysyłanie zamówień uzupełniających stany magazynowe
 • import kartotek towarowych z Katalogu
 • import faktur elektronicznych skracający znacznie czas wprowadzania towaru na magazyn
 • bardzo szybkie przygotowywanie kosztorysów dotyczących napraw
 • wygodne zamawianie potrzebnych do napraw części zamiennych

Integracja Katalogu z programami Integra 7 umożliwia automatyczne dodawanie do zlecenia lub kosztorysu części wybranych w WebKatalog 5.0. Przesyłając w/w dane pomijamy ręczne przepisywania nr katalogowych i nazw, a dzięki identyfikacji samochodu, zbędny jest ponowny wybór marki, modelu i wersji pojazdu.

 
 
 
 

Odsłony: 4505

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem