English version

Integra Katalog

Integra Katalog
Integra Katalog

1. Dobór wg pojazdu

Integra Katalog

2. Funkcje online

Integra Katalog

3. IMS Katalog

Integra Katalog

4. Zaopatrzenie mag.

Integra Katalog

5. Zamienniki

Integra Katalog

6. Porównanie zdjęć

Integra Katalog

7. Dane + foto

Integra Katalog

8. Fragment nr kat.

Integra Katalog

9. Szukanie złożone

Integra Katalog

10 Dobór wg nr-u artyk.

Integra Katalog

11. Dobór wg silnika

Integra Katalog

12. Instrukcje montażowe

Integra Katalog

Integra Katalog z cennikiem dostawcy i systemem zamówieniowym online ułatwia szybkie i sprawne wyszukiwanie i zamawianie części zamiennych. Pozwala na dobór asortymentu wg pojazdów, silników oraz numerów katalogowych. Zawiera dane katalogowe z systemu dostawcy oraz bazy TecDoc mi.in. opisy techniczne, zamienniki, zdjęcia, instrukcje montażowe, informacje o zastosowaniu w pojazdach, cennik części. System wymiany danych online zapewnia informację dostępnym u dostawcy asortymencie. Integra Katalog zawiera mechanizmy umożliwiające powiązanie asortymentu dostawcy z obszerną bazą danych Katalogu (TecDoc).

  • Wyszukiwanie części wg pojazdów, silników, numerów katalogowych, nazw, indeksów, itp.
  • Aktualne informacje online dotyczące ceny oraz dostępności części zamiennych
  • Integracja cennika dostawcy z danymi bazy TecDoc (ok. 20 milionów referencji)
  • Zamienniki, zastosowanie w pojazdach, wyszukiwanie po numerach użytkowych, OES
  • Dane techniczne, zdjęcia i rysunki poglądowe, instrukcje montażowe części
  • Wiele przydatnych funkcji usprawniających składanie i realizację zamówień u dostawcy
  • Rozliczenia z dostawcą, obsługa reklamacji, informacje o akcjach promocyjnych
  • Sprawna aktualizacja cennika przez Internet oraz możliwość aktualizacji offline
  • Integracja z programem do obsługi firmy (warsztat, sklep, magazyn itp.)

Elektroniczny Katalog części zamiennych - prezentacja

Integra Katalog pozwala na szybkie i sprawne wyszukiwanie i zamawianie części zamiennych. Zadaniem tego programu jest zapewnienie maksymalnego wsparcia w zakresie zaopatrzenia w części zamienne.

Jest to system zaawansowany pod kątem dostępnych funkcji, a zarazem łatwy w obsłudze. Zapewnia m.in.: aktualny i szeroki zakres informacji o dostępnym asortymencie, dostęp do informacji o stanach magazynowych poprzez nowoczesny system wymiany danych online, prosty i szybki wybór asortymentu, wyszukiwanie części zamiennych wg wielu parametrów, dostęp do bazy zamienników dostawcy i producentów części, itp.

Integra Katalog zawiera mechanizmy umożliwiające powiązanie asortymentu dostawcy z bazą TecDoc - jest to jeden z najlepszych na rynku programów pod względem funkcjonalności dotyczącej wykorzystania danych zawartych w tej bazie.

W programie Integra Katalog dostępne są liczne informacje dodatkowe dotyczące części. Są to m.in. dane techniczne, referencje TecDoc, numery OES, zastosowanie części w pojazdach, itp. Dostępne są także informacje o zamiennikach, co pozwala na dopasowanie części o określonej cenie do oczekiwań i możliwości klienta, zastąpienie części której aktualnie nie ma w magazynie dostawcy, itp.

Funkcje online

Liczne funkcje online dostępne w Katalogu pozwalają na szybką wymianę danych przez Internet. Jest to m.in. kontrola dostępności części i dostęp do pozostałych informacji o asortymencie dostawcy. Kolejna funkcja online to szybka aktualizacja Integra Katalogu. Aktualizowane są m.in. stany magazynowe, grupy towarowe, lista producentów części oraz importowane są dane dot. towarów (nazwy, statusy, numery katalogowe, itp.), aktualne symbole obce, nr katalogowe producenta pojazdu, zamienniki części, itd.

Wyszukiwanie części zamiennych wg wielu kryteriów

Wyszukiwanie części może odbywać się wg różnych kryteriów i na kilka sposobów, m.in. według pojazdu, silnika, artykułu. Dostępne są także dodatkowe kryteria, m.in. strona zabudowy, wymiary, rodzaj układu, itp. Grupy asortymentowe w postaci ikon pozwalają na wyświetlenie za pomocą jednego kliknięcia np. klocków, świec, filtrów, itp. Możliwy jest także wybór części z drzewa z asortymentem.

Dobór części według pojazdu

Ponieważ części zamienne najczęściej wyszukiwane są wg pojazdu, w programie dostępne są następujące filtry: producent poj., model, opis modelu/typu, rodzaj paliwa, rok produkcji, pojemność, moc silnika. Duża liczba kryteriów pozwala na dokładniejszą identyfikację pojazdu i szybsze jego wyszukanie. Następnie wybierana jest grupa asortymentowa towaru - poprzez “drzewko” z asortymentem lub też za pomocą ikon.
Po wyborze grupy asortymentowej wyświetlana jest lista producentów oraz informacje dotyczące ilości znalezionych pozycji w katalogu i w ofercie dostawcy. Możliwe jest wyświetlenie szczegółowej listy znalezionych towarów dla wybranego producenta lub dla wszystkich producentów widocznych na liście. Wszystkie znalezione części są wyświetlane wraz z cenami i stanami magazynowymi (dot. towarów dostępnych u dostawcy).


Dobór części według numeru artykułu

Drugim sposobem doboru części jest wyszukiwanie wg numeru artykułu. Dostępne są filtry: Dowolny numer, Nr kat., Nr OES, Nr użytkowy. Możliwe jest wyszukiwanie towarów gdy znana jest tylko część numeru oraz wyszukiwanie po numerze artykułu konkurencyjnego. Funkcja ta pozwala na wyszukanie dostępnych u dostawcy zamienników, które nie są dostępne w ofercie.

Dobór części według silnika

Kolejną metodą wyszukiwania części jest wybór wg silnika. Do dyspozycji są liczne filtry: Producent, kod silnika, Typ silnika, Rok produkcji, Rodzaj paliwa, Oznaczenie handlowe silnika, Pojemność, Moc silnika, które pozwalają na dokładne określenie parametrów.

Zdjęcia i instrukcje montażowe

Na liście widoczne są także ikony informujące o dostępności zdjęć i instrukcji montażowych poszczególnych części. Instrukcje montażowe można wydrukować i przekazać mechanikowi. Możliwe jest także porównanie dwóch zdjęć części, ułatwiające dobór np. klocków hamulcowych oraz wyświetlenie dwóch zdjęć jednego artykułu. Wybrane części można zamówić bezpośrednio z poziomu Integra Katalog (opcja Dodaj do zamówienia).

Wymagania sprzętowe

Pomimo wielu funkcji programu i zaawansowanego interfejsu użytkownika, optymalizacja programu umożliwiła zdecydowane obniżenie wymagań stawianych komputerom na których pracuje program Integra Katalog. Uzyskano mniejsze użycie pamięci RAM i zasobów systemu co m.in.pozwoliło na pracę programu pod Windows 98. Jednak aby wykorzystać optymalną ergonomię i wszystkie funkcje programu zaleca się stosowanie systemu Windows XP.

 

Parametry minimalne:
System operacyjny: MS WINDOWS 98SE/2000/2003/XP
Rozdzielczość monitora: 800x600
Procesor: 400 MHz.
Pamięć RAM: 128MB Win98 / pozostałe systemy 256 MB RAM.
Miejsce na dysku ok. 250 MB (sama oferta z cennikiem dostawcy)

Parametry zalecane
System operacyjny: MS WINDOWS XP
Rozdzielczość monitora: 1024 x768
Procesor: 1000 MHz.
Pamięć RAM: 512 MB RAM.
Miejsce na dysku ok. 4-5 GB (łącznie z bazą TecDoc)

Uwaga: Oprogramowanie Integra Katalog można instalować pod Windows 98, jednak do pełnej funkcjonalności zaleca się stosować system Windows XP.

Uwaga: Oprogramowanie Integra Katalog funkcjonuje pod systemem Windows Vista, natomiast proces zgodności programu Integra Katalog z Windows Vista będzie zakończony po wprowadzeniu na rynek przez firmę Microsoft uaktualnienia Service Pack1. 

Odsłony: 2161

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem